Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (1 miasto-Chojnów, 2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego.​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl

IX edycja Działaj Lokalnie 2016 we Wrzosowej Krainie.

Program Działaj Lokalnie w 2016 r. realizowany był od marca do grudnia. Pierwszym etapem były szkolenia dla potencjalnych grantobiorców przeprowadzone w marcu oraz w kwietniu przez Fundację „Wrzosowa Kraina”.

Kolejnym etapem był konkurs, do którego swoje pomysły składano w formie wniosków.

W trwającym od 1 kwietnia do 15 maja naborze złożono 20 wniosków na łączną kwotę 102.384,32 zł. Organizacje pozarządowe w swoim imieniu złożyły 15 wniosków, natomiast 5 wniosków zostało złożonych przez grupy nieformalne.

W sumie Lokalna Komisja Grantowa przyznała aż 15 grantów na łączną kwotę dotacji 55.000,00 zł.

W dniu 2 czerwca w Chojnowie w Urzędzie Gminy Chojnów, odbyło się uroczyste podpisanie umów dotacyjnych oraz wręczenie promes na dotacje.

 

Lista projektów realizowanych w 2016 roku:

1.       Stowarzyszenie „Rokitki - nasza wspólna sprawa” projekt pn. „Cudze chwalicie, a swego nie znacie - produkty lokalne w Gminie Chojnów”.

2.       Stowarzyszenie „Żeliszowski Potok” projekt pn. „Fitnes Klub 50+ z całą i zdrową rodziną”.

3.       Grupa nieformalna „Kraśniczanie” za pośrednictwem Fundacji Gramineae projekt pn. „Od ziarenka do bochenka” .

4.       Grupa nieformalna „Niezwykłe, zwykłe kobiety” za pośrednictwem Lubińskiego Stowarzyszenia Sportowego Handball projekt pn. „Aktywni, Mobilni, Kreatywni”.

5.       Społeczne Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski projekt pn. „Nie taki diabeł straszny- oswajanie niepełnosprawności”.

6.       Grupa nieformalna „Wspólnie” za pośrednictwem Klubu Sportowego "Albatros" Jaśkowice Legnickie projekt pn. „Podróż do tradycji,pasji i zabaw”.

7.       Grupa nieformalna „Koło Ekologiczne przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie” za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki projekt pn. „Uratujmy pszczoły, trzmiele - radości przy tym tak wiele!”

8.       Stowarzyszenie "Nasze Paulinki projekt pn. „Różnice nas łączą”.

9.       Stowarzyszenie Wspierania Działań Społecznych „Inicjatywa” projekt pn. „Nasze miasto Przemków - historia bliska”

10.    Stowarzyszenie Kolejarz projekt pn. „Kolej na drzewa”.

11.    Grupa nieformalna „Wolontariusze” za pośrednictwem Chocianowskiego Ośrodka Kultury projekt pn. „Wakacyjna podróż do świata wyobraźni”.

12.    Stowarzyszenie Szklary Dolne Nasza Przyszłość projekt pn. „Polskie smaki”.

13.    Uczniowski Klub Sportowy SZACH - MAT Przemków projekt pn. „PRZEMKOWSKA LIGA SZACHOWA 2016”

14.    Stowarzyszenie „Nasza Krzyżowa” projekt pn. „Integracja poprzez grillowanie  oraz spotkania międzypokoleniowe”

15.    Fundacja  „SPORT – KONCEPT” projekt pn. „Zdrowe - kreatywne zabawy dla dużych i małych”

 

Program Działaj lokalnie jest realizowany przez Ośrodek Działaj Lokalnie „Fundacja „Wrzosowa Kraina” od 2013 roku. Obecnie obejmuje zasięgiem 9 gmin: Bolesławiec, Chocianów, Chojnów [gm. wiejska], Chojnów [gm. miejska], Gromadka, Kunice, Lubin [gm. wiejska], Miłkowice i Przemków.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies   
AKCEPTUJĘ