Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (1 miasto-Chojnów, 2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego.​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl

Ekomuzeum Wrzosowej Krainy - w zgodzie z naturą!

Ekomuzeum Wrzosowej Krainy - to możliwość bezpośredniego spotkania z dziedzictwem przyrodniczo-kulturowym wschodniej części Borów Dolnośląskich. Autentyczność miejsca i pasja mieszkańców umiejętnie połączona z przyrodą, historią, kulturą i teraźniejszością prezentowana jest w punktach ekomuzealnych Wrzosowej Krainy.

Ekomuzeum Wrzosowej Krainy to także cykliczne imprezy podkreślające wyjątkowość tego obszaru, ukazujące różnorodność produktów lokalnych wytwarzanych na bazie runa leśnego i bogactwo twórczości lokalnych artystów.PUNKTY EKOMUZEUM WRZOSOWEJ KRAINY:

Wrzosowa Chata w Borówkach Lekcje w przyrodzie Pasieka Maja w Krępie Dom Leśnika w Duninowie Piernikowy Świat Wandzi Pracownia Tkacka „Szara Przystań” Pracownia Ceramiczna „Aleksandra Niemczyk”
Wrzosowa Chata w Borówkach Lekcje w przyrodzie Pasieka Maja w Krępie Dom Leśnika w Duninowie Piernikowy Świat Wandzi Pracownia Tkacka „Szara Przystań” Pracownia Ceramiczna „Aleksandra Niemczyk”

 

INIJCATYWY EKOMUZEUM WRZOSOWEJ KRAINY

W najbliższym czasie oferta Ekomuzeum Wrzosowej Krainy zostanie poszerzona o kolejne punkty Ekomuzeum, tj.:

  • Skrzydlate Niebo w Konradówce
  • Podkowa „Nowa Kuźnia”
  • Wiekowa Chata u Świerszczów w Gromadce
  • Piaskowy Las w Czernikowicach
  • Cisówka w Chocianowie

Zapraszamy grupy zorganizowane, rodziny z dziećmi oraz turystów indywidualnych do skorzystania z oferty punktów ekomuzealnych Wrzosowej Krainy!

Warsztaty są odpłatne, ich cena zależy od liczby uczestników, rodzaju warsztatu oraz czasu jego trwania.

 

Nagrody, wyróżnienia
  • Specjalne Wyróżnienie w polskiej edycji środkowoeuropejskiej Nagrody Dziedzictwa 2006 (HERITAGE AWARD) otrzymało Ekomuzeum Wrzosowej Krainy

    • Zarząd Województwa Dolnośląskiego uhonorował Ekomuzeum Wrzosowej Krainy Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii Najlepsza Inicjatywa Publiczna Dolnego Śląska w 2006 roku.


W ramach realizacji programu Ekomuzeum Wrzosowej Kariny została przygotowana Mapa przyrodniczo-kulturowa Ekomuzeum Wrzosowej Krainy w formacie A3. Mapa została wydrukowana w nakładzie 500 egz. i jest dostępna w punktach ekomuzealnych, w siedzibie Sekretariatu GP, w Fundacji Wrzosowa Kraina i Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja". Mapę w skali 1:1 można pobrać TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 Tekst: AS, Zdjęcia: KS i archiwum FE"ZA"

 

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies   
AKCEPTUJĘ