Wrzosowa Kraina
PUNKT DORADCZY
Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2
Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD.
Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (1 miasto-Chojnów, 2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego.
Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty:
PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA
w godzinach: 10.00 - 14.30
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.
Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl
Nabór 24/2019 NI - Przedsięwzięcia IV Razem i aktywnie we Wrzosowej Krainie
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 13, czerwiec 2019 06:20
- Odsłony: 1209
Ogłoszenia o naborze wniosków na realizację operacji przez podmioty inne niż LGD
w ramach realizacji przez Stowarzyszenie LGD „Wrzosowa Kraina”
Lokalnej Strategii Rozwoju
Nr 24/2019
Zarząd Stowarzyszenia LGD „Wrzosowa Kraina”, realizującego Lokalną Strategię Rozwoju finansowaną ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020, ogłasza nabór wniosków na realizację operacji przez podmioty inne niż LGD, zapraszając wszystkie zainteresowane podmioty do złożenia wniosków.
Najważniejsze informacje na temat naboru wniosków:
-
Zakres tematyczny operacji objętych wnioskami
Nowopowstała lub przebudowa infrastruktury rekreacyjnej oraz liczba wspartych podmiotów działających w sferze kultury poprzez budowę lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej(w ramach zakresu o którym mowa w § 2 ust.1 pkt 2 lit. 6 Rozporządzenia MRiRW z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 - Dz.U. 2015, poz. 1570 z późn.zm.)
Cele z Lokalnej Strategii Rozwoju:
Cel ogólny 2 Wzmocnienie kapitału społecznego oraz zwiększenie samodzielności mieszkańców w radzeniu sobie z lokalnymi problemami i działaniami na rzecz zachowania tożsamości, jakości i integracji obszaru LGD
Cel szczegółowy 2.1 Zwiększenie liczby działań na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych, przedstawicieli grup defaworyzowanych oraz organizacji pozarządowych
Przedsięwzięcia IV Razem i aktywnie we „Wrzosowej Krainie”
Planowany wskaźnik do osiągnięcia: Liczba nowopowstałej lub przebudowanej infrastruktury rekreacyjnej oraz liczba wspartych podmiotów działających w sferze kultury– minimum 30 sztuk
Termin i miejsce składania wniosków o przyznanie pomocy:
Podmioty zainteresowane udziałem w naborze i realizacją operacji powinny złożyć osobiście lub przez pełnomocnika lub osobę upoważnioną wniosek oraz jego kopię z niezbędnymi załącznikami, które będą następnie przedmiotem oceny przez Radę Stowarzyszenia LGD „Wrzosowa Kraina” oraz samorząd województwa, w podanym poniżej miejscu:
Biuro Stowarzyszenia LGD „Wrzosowa Kraina”
ul. Trzebnicka 7a-7b
59-140 Chocianów
Termin Składania Wniosków
W okresie od dnia 01.07.2019r. do dnia 15.07.2019r. do godz. 11:00
Wnioski dotyczące realizacji operacji powinny zostać sporządzone na formularzu, o którym mowa w pkt. VIII pkt 1. niniejszego ogłoszenia.
-
Tryb Składania Wniosków
Wnioski o przyznanie pomocy należy składać bezpośrednio w biurze LGD, w miejscu i terminie wskazanym w ogłoszeniu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 14:30, przy czym w ostatnim dniu naboru wnioski można składać do godz. 11.00
Wniosek o przyznanie pomocy sporządzony na aktualnym formularzu udostępnianym przez LGD należy składać wraz z wymaganymi załącznikami w 2 egzemplarzach papierowych (trwale spiętych i umieszczonych w skoroszycie), podpisany przez podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy lub pełnomocnika oraz na płycie CD w formacie PDF (wniosek po wypełnieniu w arkuszu kalkulacyjnym należy wyeksportować do PDF). Wniosek powinien być wypełniony elektronicznie. Wersje papierowa i elektroniczna wniosku muszą być tożsame. Płyta powinna być podpisana wg poniższego wzoru: imię i nazwisko/nazwa wnioskodawcy, tytuł operacji, numer naboru.
Za moment złożenia wniosku uznaje się datę i godzinę wpływu wniosku do biura LGD. Złożenie wniosku potwierdza się na kopii pierwszej strony wniosku. Potwierdzenie zawiera datę i godzinę złożenia wniosku, liczbę złożonych wraz z wnioskiem załączników, pieczęć LGD, podpis osoby przyjmującej wniosek oraz indywidualny numer (znak sprawy) nadany wnioskowi. Numer ten jest odzwierciedlony w rejestrze potwierdzonym przez LGD.
Ważne: kopie dokumentów, dołącza się w formie kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez pracownika LGD, samorządu województwa, lub podmiot, który wydał dokument, lub w formie kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez notariusza lub przez występującego w sprawie pełnomocnika będącego radcą prawnym lub adwokatem.
-
Uprawnieni wnioskodawcy.
O pomoc ubiegać się mogą podmioty określone w § 3. rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz.U. z 2015 poz. 1570 i Dz. U. z 2016 poz. 1390)
-
Warunki przyznania pomocy.
Pomoc może zostać przyznana wnioskodawcy, który we wskazanym w pkt II ogłoszenia terminie i miejscu złożył wniosek dotyczący realizacji operacji:
-
zgodnej z zakresem tematycznym wskazanym w ogłoszeniu o naborze wniosków;
-
zgodnej z Lokalną Strategią Rozwoju;
-
która, w wyniku przeprowadzonej oceny zgodności operacji z kryteriami wyboru, uzyska co najmniej minimalną liczbę punktów określoną w pkt VI ogłoszenia;
Za zgodną z Lokalną Strategią Rozwoju może zostać uznana operacja, która:
-
zakłada realizację celów głównych i szczegółowych LSR, przez osiąganie zaplanowanych w LSR wskaźników;
-
jest zgodna z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, w tym:
- jest zgodna z formą wsparcia wskazaną w ogłoszeniu o naborze wniosków o przyznanie pomocy;
- jest zgodna z warunkami udzielenia wsparcia określone w przepisach regulujących zasady wsparcia z udziałem poszczególnych EFSI lub na podstawie tych przepisów.
Lokalna Grupa Działania zaznacza, że ciężar udowodnienia spełnienia warunków przyznania pomocy, poszczególnych kryteriów oceny operacji lub wnioskowanej kwoty wsparcia obciąża wnioskodawcę. W razie wątpliwości dotyczących tych kwestii LGD może jednokrotnie wezwać wnioskodawcę do złożenia wyjaśnień lub dokumentów, na warunkach określonych w Procedurze dostępnej pod tym linkiem: http://www.wrzosowakraina.pl/prow-2014-2020/procedura-przeprowadzenia-naborow-wnioskow LGD wzywa wnioskodawcę tylko raz do usunięcia danej wątpliwości lub przedłożenia określonego dokumentu. W razie nieusunięcia przez wnioskodawcę w tym trybie wątpliwości , kwestie, których dotyczyły te wątpliwości będą traktowane przez LGD jako nieudowodnione przez wnioskodawcę.
-
Kryteria wyboru operacji wraz ze wskazaniem minimalnej liczby punktów, której uzyskanie jest warunkiem wyboru operacji.
Operacja objęta wnioskiem złożonym w ramach naboru zostanie poddana ocenie z punktu widzenia jej zgodności z kryteriami wyboru operacji.
Kryteria wyboru obowiązujące w ramach niniejszego naboru:
-
Aktywizacja mieszkańców– max. 2 pkt
-
Aktywizacja przedstawicieli grup defaworyzowanych – max. 2
-
Innowacyjność – max. 1
-
Obszar realizacji – max. 1
-
Czas trwania projektu – max. 2
-
Doradztwo – max. 2
Maksymalna liczba punktów dla projektów związanych z rozwojem niekomercyjnej infrastruktury 10 pkt. minimum do osiągnięcia aby operacja znalazła się na liście rankingowej 4 pkt.
W przypadku uzyskania przez dwie lub więcej operacji takiej samej liczby punktów na podstawie kryteriów oceny o wyższym miejscu na liście rankingowej decyduje data i godzina wpływu wniosku do biura LGD.
-
Informacja o wymaganych dokumentach, potwierdzających spełnienie warunków przyznania pomocy oraz kryteriów wyboru operacji.
-
Wypełniony formularz wniosku o przyznanie pomocy (sporządzony na aktualnym wzorze) wraz z wymaganymi załącznikami.
-
Uzasadnienie zgodności operacji z LSR
-
Załącznik dotyczący „Innowacyjności projektu”
-
Wskazanie wysokości limitu środków w ramach ogłaszanego naboru, formy wsparcia, kwoty pomocy.
Forma przyznania pomocy – refundacja
Intensywność pomocy – 63,63%
Wysokość limitu środków w tym naborze wynosi – 430 820,37 zł
-
Informacja o miejscu udostępnienia LSR, formularza wniosku o przyznanie pomocy, formularza wniosku o płatność, formularza umowy o udzielenie przyznanie pomocy oraz innych dokumentów istotnych z punktu widzenia wnioskodawcy.
-
Formularz wniosku o przyznanie pomocy dostępny jest w wersji elektronicznej
-
Formularz wniosku o płatność dostępny jest w wersji elektronicznej
-
Formularz umowy o przyznanie pomocy dostępny jest w wersji elektronicznej
-
Lokalna Strategia Rozwoju, o której mowa w pkt IV ppkt 2, dostępna jest w wersji elektronicznej
-
Lokalne kryteria wyboru dla operacji z zakresu rozwoju przedsiębiorczości
-
Załącznik dotyczący „Innowacyjności projektu”
Ważne adresy:
UWAGA!
Zwracamy Państwa uwagę na kilka ważnych kwestii związanych z ubieganiem się o pomoc:
-
Wnioski o przyznanie pomocy mogą być składane osobiście albo przez pełnomocnika albo przez osobę upoważnioną – w przypadku reprezentowania Wnioskodawcy prosimy mieć ze sobą pisemne upoważnienie do złożenia wniosku.
-
Przyjmując wniosek pracownik biura LGD ma obowiązek policzyć wszystkie załączone do wniosku załączniki. Prosimy o uporządkowanie składanych dokumentów, co pozwoli na sprawne ich policzenie, a co za tym idzie skrócenie czasu przyjmowania wniosków.
-
Zachęcamy do składania wniosków wcześniej niż w ostatnim dniu naboru. W ostatnim dniu przyjmowania wniosków proszę wziąć pod uwagę techniczne i logistyczne możliwości przyjmowania i rejestracji wniosków przez pracowników do godz. 11.00. Po godzinie wskazanej w ogłoszeniu nie będzie możliwe przyjęcie żadnego wniosku.
-
Szanowny beneficjencie czas na przyjęcie jednego wniosku może wahać się od 15 min do 1 godziny.
-
LGD ocenia Państwa projekt na podstawie złożonych dokumentów wypełniając karty ocen. Dlatego prosimy zapoznać się z kartami ocen, które stanowią załączniki do ogłoszenia o naborze. LGD nie ma możliwości poproszenia Państwa o uzupełnienie czy przedstawienie dodatkowych dokumentów podczas oceny. Brak dokumentów potrzebnych do weryfikacji może więc spowodować odrzucenie wniosku.
-
Listę wymaganych załączników składanych wraz z wnioskiem zawiera wzór formularza wniosku.
-
Listę wymaganych dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udzielenia wsparcia oraz kryteriów wyboru operacji załącznikach znajduje się w ogłoszeniu. Prosimy pamiętać, że brak załączonych dokumentów, które wpływają na ocenę wg. lokalnych kryteriów i wpływają na liczbę przyznanych punktów powoduje brak możliwości przyznania punktów w tym zakresie.
-
Wnioski wybrane przez LGD są przekazane do Urzędu Marszałkowskiego. Urząd Marszałkowski może jednokrotnie poprosić Państwa o uzupełnienie braków w ciągu 7 dni, tj. poprawienie oczywistych omyłek bądź wyjaśnienie wątpliwości. Dlatego tak ważne jest jak najlepsze przygotowanie wniosku i wszystkich załączników.
-
Jeżeli mają Państwo przygotowaną dokumentację zapraszamy do biura LGD w celu sprawdzenia jej poprawności i kompletności. Prosimy o wcześniejsze umówienie się na spotkanie. Jednocześnie informujemy, że nie będzie możliwości sprawdzania dokumentacji w ostatnim dniu naboru.
-
Podstawowe akty prawne znajdują się na naszej stronie w zakładce: PROW 2014-2020
-
Księga wizualizacji PROW 2014-2020 znajduje się na stronie www Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi