Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (1 miasto-Chojnów, 2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego.​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl

Położenie

Wrzosowa Kraina zajmuje obszar północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego. Obszar działania Partnerstwa obejmuje gminę wiejską Gromadka oraz miejsko-wiejskie: Przemków i Chocianów. Gminy te położone są na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Zamieszkiwane są przez ponad 28 tys. mieszkańców i zajmują 589 km2.


Jest to obszar o wysokich walorach przyrodniczo-kulturowych, charakterystycznych dla Kotliny Śląskiej okręgu Borów Dolnośląskich. Przemkowskie lasy to część ogromnych Borów Dolnośląskich, jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. Tutejsze lasy to prawdziwe królestwo sosny, i to sosny rosnącej często w krajobrazie śródlądowych wydm osiągających wysokość ponad dwudziestu metrów. Zasoby przyrodnicze tego terenu są bardzo cenne. Znajduje się tu 5 rezerwatów przyrody, 4 użytki ekologiczne oraz pomnik przyrody - najstarszy dąb szypułkowy w Polsce „Dąb Chrobry”. Teren Parku to także Obszar Specjalnej Ochrony w ramach sieci Natura 2000 („Dyrektywa ptasia”) - Stawy Przemkowskie. Oprócz walorów przyrodniczych we Wrzosowej Krainie znajdują się liczne zasoby kulturowe, m.in. zespół umocnień obronnych „Wały Śląskie”, które datowane są na wczesne średniowiecze; liczne zabytkowe kościoły w Przemkowie, Pogorzeliskach, pałace, wieże.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies   
AKCEPTUJĘ